Żółty kwiat rosnący w przydomowym ogrodzie

Jak zaprojektować własny ogródek ze snów?

Ogród jest miejscem kojarzącym się z relaksem i odpoczynkiem. Pozwala na obcowanie z przyrodą, którego nierzadko niektórym osobom brakuje, w szczególności w przypadku gdy zamieszkują miasta. Relaks w naturalnym otoczeniu skuteczniej wraca siły, pozwala głęboko odetchnąć. Nie w każdym przypadku jednak dysponuje się dużym terenem na urządzenie takiego ogrodu. W większości przypadków jest to niewielki fragment terenu za domem, który jednak także można dobrze zagospodarować.

prace prowadzone w przydomowym ogrodzie
Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com
Ważna jest właściwa organizacja działań i uprzednie zaplanowanie. Nie powinno się podejmować prac pochopnie, korzystnie jest zacząć od zapoznania się z tematyką. Analogicznie jak w innych kwestiach, także w zakładaniu ogrodu warto poprosić o poradę fachowców. Można również sięgnąć do rozmaitych źródeł informacji takich jak witryny internetowe czy tematyczne kanały telewizyjne. Niezbędna wiedza umożliwi podjęcie prac z pewnością, że ogród będzie tym wymarzonym miejscem.

RoślinyJedną z najistotniejszych kwestii przy zakładaniu ogrodu jest to, jakiego rodzaju rośliny mają w nim rosnąć. Niegdyś powszechne było posiadanie ogródków warzywnych, dzięki czemu miało się świeże warzywa bez konieczności kupowania ich. Obecnie przeważają rośliny proste w uprawie, jak na przykład trzmielina (dowiedz się więcej na projektoskop.pl). Ogólnie krzewy ozdobne zdobyły stały się bardzo popularne z uwagi na nieduże wymagania dotyczące pielęgnacji i efektowny wygląd. Warto również zainwestować w drzewka owocowe pod warunkiem, że ma się więcej miejsca. Wybór kwiatów i roślin uzależniony jest w dużej mierze od upodobań. Nie można jednak zapominać o takich kwestiach jak uczulenia mieszkańców czy zdrowie zwierząt, dla których niektóre rośliny są trujące.

Dodatki
Ogrody przydomowe (aby dowiedzieć się więcej zerknij: przydomowy ogród – projektoskop.pl) różnią się różnymi elementami, takimi jak rozmieszczenie elementów czy typ uprawianych roślin. Cechą wyróżniającą jeden ogródna tle innych jest jednak często wykorzystanie specyficznych elementów dodatkowych. Mogą to być takie elementy jak oczko wodne czy inny zbiornik, mostek, altanka i dużo innych. Można także urządzić ogród w jednym dowolnym stylu, na przykład japońskim i stosować dodatki konsekwentnie z tego jednego stylu. Właściwe dobranie i nieprzesadzenie z liczbą tych elementów umożliwi uzyskanie niepowtarzalnego efektu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>